Relacja z konferencji "Jak zredukować koszty transportu"

  

W dniu 29 sierpnia 2013 w gościnnych wnętrzach warszawskiego Hotelu Partner odbyła się konferencja pt. „Jak zredukować koszty transportu”. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami planowania i kontroli kosztów logistyki i transportu, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów na ograniczanie tych kosztów dzięki zastosowaniu nowych technologii optymalizacyjnych. Jednocześnie postanowiliśmy zainicjować cykl bezpłatnych konferencji poświęconych usprawnieniom procesów logistycznych.
 

Wydarzenie to otwiera duży cykl konferencji, które będą organizowane przez Dział Doradczy Benson Consultants dla członków zarządów, dyrektorów finansowych i specjalistów kierujących działami transportu i logistyki w firmach o różnym profilu działalności.

Tym razem w konferencji wzięło udział ponad 80 uczestników z całej Polski. Reprezentowane były firmy produkcyjne, dystrybucyjne, usługowe, ale także liderzy na rynku logistyki kontraktowej i przedstawiciele świata nauki. Referaty i prezentacje przedstawione przez organizatora i partnerów konferencji dotykały nowoczesnych metod zarządzania transportem oraz szczegółowych aspektów praktycznego rozwiązywania problemów, z którymi mierzą się szefowie logistyki i departamenty finansowe. Można było posłuchać o praktyce i trendach w metodach planowania tras, kontroli kosztów, rozliczania przewoźników i własnego taboru oraz zapobiegania nadużyciom. Przedstawiono także możliwości, jakie oferują dla sfery biznesu mapy cyfrowe i systemy GPS.

Otwierając konferencję Stanisław Żurawski, prezes zarządu Benson Consultants stwierdził, że organizacja konferencji jest następstwem wzrastającej świadomości kadry zarządczej w Polsce na temat skali kosztów generowanych w procesach transportowych w każdej firmie i na temat zakresu oszczędności, które są możliwe do uzyskania, dzięki zastosowaniu nowych technologii informatycznych w zarządzaniu logistyką. Partnerami konferencji były firmy: Benson Consultants, E-mapa i Quasar Electronics.

 

Benson Consultants w swoich panelach przedstawił:

  • nowoczesne metody planowania (w tym planowanie z zastosowaniem map elektronicznych, metody automatyzacji pracy i kontroli procesu planowania, wykorzystania GPS i urządzeń mobilnych),
  • sposoby redukcji kosztów transportu (w tym omówiono składniki kosztowe, jakie można w prosty sposób kontrolować w firmie, metody uszczelnienia systemu rozliczeń oraz wskazano miejsca w przedsiębiorstwie, z których można czerpać największe oszczędności),
  • w ostatniej zamykającej konferencję prezentacji odbyła się premiera nowej maszyny optymalizacyjnej OptiLogic, służącej do automatycznego układania planów transportowych z zastosowaniem różnych scenariuszy dystrybucji w oparciu o kalkulację kosztową. Jądro nowej maszyny zostało wzbogacone o szereg algorytmów poprawiających jakość i szybkość planowania, uwzględniających specyfikę pracy zarówno spedycji ale także obsługi własnego bądź należącego do podwykonawców taboru oraz przypadków pracy pojedynczych kierowców bądź zespołów dwuosobowych.

 

Prezentacje konsultantów firmy Benson Consultants zostały przeprowadzone w oparciu o inteligentny system TMS SkyLogic®.

Firma E-mapa w ramach swojego panelu prelekcyjnego zaprezentowała:

  • mapy cyfrowe i sposoby ich wykorzystywania w praktyce biznesowej z wyszczególnieniem korzyści związanych z ich zastosowaniem w logistyce. Prelegenci zapoznali uczestników z procesem tworzenia map i ich aktualizacji, omówili zalety wizualizacji w analizie danych i zademonstrowali dostępne typy map. W tym aspekcie została zaprezentowana mapa tematyczna-geomarketing, która umożliwia prezentację na mapie danych liczbowych związanych z operacjami transportowymi i handlowymi w postaci obiektów przestrzennych.

 

Firma Quasar Electronics w swojej prezentacji zapoznała uczestników z:

  • systemami GPS i możliwościami jakie oferują takie systemy. W tym zakresie opowiedziano o typowych i nietypowych nadużyciach kierowców w transporcie, wpływie nadużyć na wynik finansowy firmy oraz możliwościami ich eliminacji za pomocą systemu GPS. Dokonano przeglądu różnych modeli GPS dedykowanych do zdywersyfikowanej grupy pojazdów.

 

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom konferencji za przybycie!

 

Mamy nadzieję potwierdzoną komentarzami nadsyłanymi na ręce organizatorów konferencji, że spotkała się ona z życzliwym odbiorem, że spotkała się z faktycznym zapotrzebowaniem specjalistów od logistyki i finansów w wielu firmach.

Zapraszamy równocześnie do skorzystania z naszej kolejnej propozycji konferencyjnej, która rozszerzać będzie zakres tematyki zarządzania transportem o szczegółowe aspekty budowania procedur w firmach jedno i wielooddziałowych, algorytmów modelowania sieci zaopatrzenia i dystrybucji oraz lokalizowania magazynów w zależności od sytuacji rynkowej z uwzględnieniem metod alokowania kosztów transportu na zlecenia, klientów, obszary na potrzeby analizy opłacalności i kluczowych wskaźników jakości. Informację o terminie najbliższego spotkania przedstawimy niedługo na naszej stronie internetowej.

 

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym otrzymaniem prezentacji z konferencji prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
     
    Powrót

                                                                                                  


pozyczka online