• Planowanie strategiczne

  Planowanie strategiczne

  Lokalizacja magazynów
  Optymalizacja geografii dostaw
  Wyznaczanie liczby pojazdów
  Tworzenie obszarów dystrybucyjnych​​​
  ​​​Analizy przestrzenne​​​
  Scenariusze dostaw i harmonogramy
  Wizualizacje
  Analityka szans sprzedażowych


 • Zarządzanie transportem

  Zarządzanie transportem

  Optymalizacja tras
  ​Pełna obsługa zleceń
  Modelowanie struktury logistycznej
  ​​​​​​ Zarządzanie flotą i GPS
  Rozliczenia
  Portal komunikacyjny​​​
  Analityka i KPI
  Mapy cyfrowe
  SMS-owe systemy informacyjne
  Mobilne zarządzanie kierowcą
 • Zarządzanie handlowcami

  Zarządzanie handlowcami

  Optymalizacja tras handlowców
  Zarządzanie regionami i handlowcami
  Zdalne zarządzanie zadaniami
  Mapy cyfrowe​​​
  GPS​​​

 • Zarządzanie serwisantami

  Zarządzanie serwisantami

  Harmonogramowanie zadań
  ​Optymalizacja tras serwisantów
  Komunikacja mobilna z serwisantem​​​​​​
  Mapy cyfrowe​​​
  GPS​​​
  Przydział serwisantów do zadań
 • 1
   
W lutym 2013 firma Benson Consultants przystąpiła do realizacji złożonego projektu wdrożenia systemu SkyLogic w firmie Farmutil SA, mającego na celu zautomatyzowanie i zoptymalizowanie obszaru logistyki gospodarowania odpadami, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ustawy. Projekt obejmuje zakresem procesy logistyki transportu i ich rozliczanie. W efekcie wdrożenia Farmutil chce zautomatyzować procesy, uzyskać dokładną wiedzę o kosztach transportu jak również dzięki możliwościom optymalizacyjnym obniżyć koszty. Klient postawił również na nowoczesność w komunikacji z kierowcami i klientami wdrażając urządzenia PDA.
ZRP "FARMUTIL HS" S.A. zajmuje się zbiórką, transportem i unieszkodliwianiem ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego. Duża baza logistyczna i szeroka gama specjalistycznych pojazdów transportowych zapewnia łatwy i szybki odbiór surowca z każdego miejsca w kraju. "Farmutil HS"  S.A. współpracuje z ponad tysiącem zakładów branży mięsnej i hodowlanej jak również dostawcami prywatnymi.
 
Dotychczas proces planowania wymagał zaangażowania i specjalistycznej wiedzy wykwalifikowanej kadry pracowników firmy Farmutil. Działanie pod presją czasu, konieczność uwzględnienia w planowaniu wielu informacji i wymogów ustawy o gospodarowaniu odpadami sprawia, iż podejmowane decyzje nie do końca mogą być optymalne. Zauważył to zarząd firmy Farmutil, dlatego podjął decyzję o konieczności wsparcia pracowników w codziennych działaniach operacyjnych przez system informatyczny.
​Nowy system informatyczny spaja i pomaga zarządzać całą firmą, poczynając od działu call-center (zgłaszanie zleceń), poprzez kadry (rozliczenia kierowców, karty drogowe, diety, premie, wynagrodzenia), logistykę (planowanie, optymalizacja, zarządzanie taborem, kierowcami, naprawy, przepały, tankowania) i audyt (raporty, analizy).
 
Z racji dynamicznej sytuacji wynikającej z nieustannych zmian tras pod wpływem napływu nowych zleceń, w projekcie wsparto się komunikacją z kierowcami poprzez urządzenia mobilne. Na bieżąco dokonywana jest korekta zaplanowanych i zoptymalizowanych pod kątem kosztowych tras, przeliczenie czasu pracy kierowcy, informowanie kierowców o nowych planach tras. Tak zmienna rzeczywistość narzuca również usprawnienie komunikacji z klientami poprzez proaktywne ich informowanie o planowanych wizytach.
 
SkyLogic będzie również zarządzał kontenerami, które są pozostawiane u klientów. Wszelkie raporty i dokumenty (zgodne z wzorem obowiązującym w ustawie) generowane będą automatycznie z systemu SkyLogic.
Firma Farmutil decydując się na system SkyLogic pragnie doprowadzić do:
 
 1. Racjonalizacji wykorzystania pojazdów, optymalizacji tras pod względem kosztowym.
 2. Automatyzacji procesów planowania tras pojazdów.
 3. Analizy kosztów transportu w przekrojach na pojazdy, oddziały, klientów.
 4. Poprawy systemu gospodarowania czasem pracy kierowców i zwiększenie kontroli nad wykorzystaniem floty pojazdów.
 5. Wprowadzenia komunikacji on-line z kierowcą za pomocą urządzeń PDA zamontowanych w pojeździe.
 

 


pozyczka online