• Planowanie strategiczne

  Planowanie strategiczne

  Lokalizacja magazynów
  Optymalizacja geografii dostaw
  Wyznaczanie liczby pojazdów
  Tworzenie obszarów dystrybucyjnych​​​
  ​​​Analizy przestrzenne​​​
  Scenariusze dostaw i harmonogramy
  Wizualizacje
  Analityka szans sprzedażowych


 • Zarządzanie transportem

  Zarządzanie transportem

  Optymalizacja tras
  ​Pełna obsługa zleceń
  Modelowanie struktury logistycznej
  ​​​​​​ Zarządzanie flotą i GPS
  Rozliczenia
  Portal komunikacyjny​​​
  Analityka i KPI
  Mapy cyfrowe
  SMS-owe systemy informacyjne
  Mobilne zarządzanie kierowcą
 • Zarządzanie handlowcami

  Zarządzanie handlowcami

  Optymalizacja tras handlowców
  Zarządzanie regionami i handlowcami
  Zdalne zarządzanie zadaniami
  Mapy cyfrowe​​​
  GPS​​​

 • Zarządzanie serwisantami

  Zarządzanie serwisantami

  Harmonogramowanie zadań
  ​Optymalizacja tras serwisantów
  Komunikacja mobilna z serwisantem​​​​​​
  Mapy cyfrowe​​​
  GPS​​​
  Przydział serwisantów do zadań
 • 1
   

W związku z coraz liczniejszymi sygnałami rynkowymi o konieczności uwzględnienia w procesie optymalizacji różnych możliwości wysyłkownia towaru Benson Consultants wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oddaje drugą edycję OptiLogica. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, optymalizacja jest przeprowadzana w oparciu o koszty wyliczone na podstawie cenników. Nowe narzędzie jest przeznaczone do optymalizacji kosztów logistyki transportu własnego, wynajętego oraz wysyłek za pośrednictwem firm logistycznych.

 
Obecnie prowadzimy ostateczne testy nowego optymalizatora, który będzie przełomem w planowaniu transportów. Dotychczasowe testy wychodzą niezwykle pomyślnie, dlatego już w maju planujemy pierwsze wdrożenia.
 
Nowa wersja będzie spektakularną rozbudową wersji pierwszej. Celem działania nowej maszyny jest globalna optymalizacja tras dystrybucyjnych pod kątem kosztowym. Koszty są wyliczane na podstawie cenników podpiętych do samochodów. Firmy posiadające własną flotę z pewnością docenią uwzględnienie dostępności samochodu, obsługę zestawów, kontrolę czasu jazdy, obsługę dwóch kierowców, ograniczenie ładowności, konieczność wyposażenia samochodu w specjalny sprzęt (HDS, winda, chłodnia, itd.), okna czasowe. Mogą również wskazać skąd samochód startuje i gdzie ma zakończyć trasę jak również narzucić powrót do bazy.
 
Firmy korzystające z zewnętrznego transportu mogą zamodelować w optymalizatorze dwa rodzaje cenników. Pierwszy z nich zakłada planowanie tras dla przewoźników (firm transportowych/spedycyjnych) i rozliczanie się z kilometra. Drugi natomiast jest przydatny przy współpracy z firmami logistycznymi, gdzie rozliczenia są prowadzone na podstawie ilości i odległości między miejscem nadania i dostawy (bez planowania tras). Algorytm sam decyduje, czy taniej będzie wysłać towary własną flotą, firmą transportową/spedycyjną czy firmą logistyczną.
 
Wszystko dzieje się na kokpicie dyspozytora, który na bieżąco może na mapach śledzić wprowadzane zmiany i kontrolować koszty ułożonych tras. Dyspozytor może uruchomić kilka scenariuszy optymalizacji i wybrać najlepszy.
Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób planować trasy dla całej organizacji ze  świadomością, że dążymy do minimalizacji kosztów logistyki. Wszelkie informacje raportowe dostępne są od ręki w module Analizy i KPI. Po przeprowadzonych testach szacujemy, że dzięki zastosowaniu nowego optymalizatora możliwe jest ograniczenie kosztów logistyki o 5-25%.

 


pozyczka online